на вебсајт и анализатор

Кученца од кученца за продажба - Кучиња мали градини, играчки, минијатурни кутриња

Кученца од кученца за продажба, учители, мали играчки и кучиња за минијатури за посвојување и спасување од сите 50 држави. Вклучувајќи ги Yorkie, Chihuahua, Morkie, Maltese, Poodle, Labradoodle, Cockapoo, Maltipoo, Pomeranian, Shih Tsu, Blue Sable French Bulldog, Heeler, Chow Chow Dog и многу повеќе. Подолу, ќе најдете рефлектори на раси на многу раси на учители, минијатурни и мини кучиња. Вклучивме многу информации за да ви помогнеме во потрагата по совршен придружник за вашето семејство.

Кученца од кученца за продажба во Алабама АЛ

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Алабама, АЛ.

Училиште Јорки

Овие кучиња може да бидат мали, но тие имаат најслатки личности. Yorkебниот териер на Јоркшир може да вози во чанта и да направи совршено куче за скут. Тие лаат на гласни звуци и можат да живеат 12-15 години. Големината варира, но 2-5 фунти се во право за големината на купуст.

Кученца од кученца се продава во Алјаска А.К.

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Алјаска, АК.

Учител Чихуахуа

Малата симпатична Чивава е навистина мало куче. Тие можат да бидат мали од 2 до 4 килограми и се сметаат за лек. Тие имаат тенденција да лаат повеќе од другите раси и можат да бидат куче со една личност. Повеќето сакаат да се гушкаат и да прават одлични кучиња скут. Ако се можно, рано дружете се со целото семејство. Боите вклучуваат црна, бела, фурна, крема, чоколада, злато и многу други варијации, вклучително и спојување и оваа раса доаѓа во двете верзии со долга коса и кратка коса.

Кученца за кученца се продава во Аризона, Азербејџан

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Аризона, Азербејџан.

Учител Померанец

Учителот Пом е мало, активно и скапоцено куче. Тие имаат тенденција да тежат помеѓу 2 и 5 килограми за да се сметаат за големината на доупот. Тие доаѓаат во најразлични бои, вклучувајќи црвена, портокалова, бела или крема, сина, кафеава, црна, а некои се пријатни. Тие се весели, пријателски расположени и им е потребна вежба како и сите раси.

Кученца кученца се продава во Арканзас, АР

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Арканзас, АР.

Поука пудлица

Оваа раса е неофицијална варијација на големината на пудлицата. Исто така наречена играчка пудлица. Тие прават одлични придружници и за поединци и за семејства. Интелигентни, Lубовни, лојални и социјални. Тие доаѓаат во многу бои, вклучувајќи црна, сребрена, сина, сива, кајсија, беж, кафеава, црвена и бела боја. Тие имаат тенденција да бидат 10 инчи или помали, а под 5 килограми во тежина да се сметаат за кукла или големина на играчка.

Кученца од кученца за продажба во Калифорнија, Калифорнија

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Калифорнија, Калифорнија.

Учител малтешки

Учителот малтешки е име дадено на најмалата големина на веќе мини раса. Тие се игриви и полни со енергија сè додека не дојде време. Оваа раса прави одлично куче со скут и можете да ги носите во вашата чанта ако е доволно мала. Тие прават убаво живеење во стан, но запомнете дека сите раси имаат потреба од вежбање. Подучувањето малтешки има тенденција да биде помеѓу 2 и 4 фунти.

Кученца од кученца за продажба во Колорадо CO

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Колорадо, CO.

Учење Малтипу

Ова дизајнерско хибридно куче потекнува од одгледување пудлица и малтешки. Учителот Малтипу е нежен и привлечен, познат е дека се одлични семејни кучиња и може да биде обучен да биде кучиња на терапија заради нивната слатка диспозиција. Боите вклучуваат сребрена, црна, бела, црна крема, сива, светло-кафеава и многу повеќе. Проценките од 8 до 14 инчи високи и 5 до 15 килограми, генерално, се сметаат за големина на доуш.

Кученца од кученца за продажба во КТ Конектикат

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Конектикат, КТ.

Учител Шнаузер

Оваа минијатурна раса има тенденција да тежи под 7 l за да се смета за големина на доуш. Обично, тие се добро расположени и сакаат да играат и да се забавуваат. Тие се iousубопитни и алармирани, но исто така прават одличен кучешки круг или кауч. Боите вклучуваат бела, сол и бибер, црна со бели ознаки, платина сребро, црн дроб црн пипер, црна и сребрена, чоколада или црн дроб и многу повеќе. Оваа мини раса, исто така, треба вежбање и соодветна ветеринарна нега за да живее долг живот од 12-14 години.

Кученца од кученца се продаваат во Делавер ДЕ

Кученца од кученца и кучиња за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Делавер, ДЕ.

Учителката Морки

Морки е дизајнер или хибрид што е создаден со размножување на малтешкиот и Јоркшир Териер. Бидејќи обете раси се со големина на играчки, верзијата на подучувањето доаѓа од одгледување помали родители. Големината на учителот има тенденција да биде од 3 до 5 фунти. Тие прават одлични кучиња скут и сакаат да играат и трчаат наоколу. Одлично за децата и семејствата доколку се добро социјализирани од раѓање. Некои бои вклучуваат црна, кафеава, црна и бела, златна и црна и златна. Доволно мал за да носи во чанта и доволно игрив за кратки прошетки.

Кученца од кученца за продажба во Флорида ФЛ

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Флорида, Флорида.

Учител Француски булдог

Оваа минијатурна раса обично го добива терминот на подучување со тоа што се наоѓа во опсегот на тежина 10-14 lb. Висината е околу 11-12 инчи. Французинот е достоинствен и може да биде тврдоглав, но повеќето сакаат да сакаат и да бидат сакани. Тие доаѓаат во повеќе бои, вклучувајќи ги и ретките јорговани, чоколадо, сина и слама, црна, сад, сина, црна и тен и повеќе. Тие се жива раса која треба секојдневно да вежба. Кратките прошетки во паркот или играњето на дожд во куќата се одлични идеи. Тие сакаат да џвакаат играчки и како и со секоја раса, треба да го посетите вашиот ветеринар месечно за преглед.

Кученца кученца се продава во Georgiaорџија GA

Кученца од кученца и кучиња за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Грузија, GA.

Кученца за кученца се продава на Хаваи HI

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување на Хаваи, Х.И.

Кученца од кученца за продажба во лична карта на Ајдахо

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Ајдахо, ID.

Кученца од кученца за продажба во Илиноис, IL

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Илиноис, Ил.

Кученца од кученца за продажба во Индијана IN

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Индијана, ИН.

Кученца од кученца за продажба во Ајова

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Ајова, IA.

Кученца од кученца за продажба во Канзас, KS

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Канзас, КС.

Кученца од кученца за продажба во Кентаки, KY

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Кентаки, Кентаки.

Кученца за кученца се продава во Луизијана, ЛА

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Луизијана, Лос Анџелес.

Кученца од кученца за продажба во Мејн Мене

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Мејн, МЕ.

Кученца за кученца се продаваат во д-р Мериленд

Кученца од кученца и кучиња за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Мериленд, Д-р.

Кученца за кученца се продава во Масачусетс

Кученца од кученца и кучиња за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Масачусетс, м-р.

Кученца за кученца се продаваат во Мичиген МИА

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Мичиген, МИА.

Кученца од кученца за продажба во Минесота MN

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Минесота, МН.

Кученца од кученца за продажба во Мисисипи

Кученца од кученца и кучиња за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Мисисипи, МС.

Кученца од кученца за продажба во Мисури МО

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Мисури, МО.

Кученца за кученца се продаваат во Монтана

Кученца од кученца и кучиња за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Монтана, МТ.

Кученца од кученца за продажба во Небраска, НЕ

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Небраска, НЕ

Кученца од кученца за продажба во Невада, НВ

Кученца од кученца и кучиња за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Невада, НВ.

Кученца од кученца за продажба во Newу Хемпшир, NH

Кученца од кученца и кучиња за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Newу Хемпшир, NH.

Кученца за кученца се продаваат во Newу ерси

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Newу Jerseyерси, ујорк.

Кученца од кученца во Ново Мексико

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Mexicoу Мексико, Н.М.

Кученца за кученца се продаваат во Newујорк ујорк

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Newујорк, NYујорк.

Кученца од кученца за продажба во Северна Каролина NC

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Северна Каролина, NC.

Кученца од кученца се продава во Северна Дакота, НД

Кученца од кученца и кучиња за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Северна Дакота, НД.

Кученца од кученца за продажба во Охајо

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Охајо, Охајо

Кученца од кученца за продажба во Оклахома ОК

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Оклахома, Добро.

Кученца од кученца за продажба во Орегон ИЛИ

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Орегон, ИЛИ.

Кученца од кученца за продажба во Пенсилванија, ПА

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Пенсилванија, ПА.

Кученца од кученца за продажба во Рода Ајленд РИ

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Род Ајленд, Р.И.

Кученца од кученца се продаваат во Јужна Каролина Кометал

Кученца од кученца и кучиња за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Јужна Каролина, СЦ.

Кученца кученца се продава во Јужна Дакота СД

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Јужна Дакота, СД.

Кученца од кученца за продажба во Тенеси TN

Кученца од кученца и кучиња за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Тенеси, TN.

Кученца од кученца за продажба во Тексас, Тексас

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Тексас, Тексас.

Кученца од кученца се продаваат во Јута UT

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Јута, УТ.

Кученца за кученца се продаваат во Вермонт VT

Кученца од кученца и кучиња за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Вермонт, VT.

Кученца од кученца за продажба во Вирџинија, Вирџинија

Кученца од кученца и кучиња за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Вирџинија, Вирџинија

Кученца за кученца се продаваат во Вашингтон

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Вашингтон, Вашингтон.

Кученца за кученца се продаваат во Западна Вирџинија

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Западна Вирџинија, Соединетите Американски Држави.

Кученца од кученца за продажба во Висконсин WI

Кученца од кучиња и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Висконсин, В.И.

Кученца од кученца за продажба во Вајоминг WY

Кученца и кучиња за учители за посвојување и спасување од одгледувачи на кучиња и организации за спасување во Вајоминг, WY.

Што го прави кученцето од кученца?

Како што е наведено од американскиот клуб Кеннел, кучешките можат да се сметаат за „лежерки“ во случај да тежат некаде во опсег од два и пет килограми и да измерат помалку од 17 инчи кога се целосно развиени.

Понатаму, раси на „играчки“ вклучуваат какви било кучешки кои тежат под 15 килограми, така што ловките за доуки може да се сметаат како главен аспект на аранжманот за „играчки“, како и

Во која мерка живеат кутрињата на лепенките?

Од исклучителна шанса да го направите вашето истражување ефикасно за да го откриете вашиот кучешки кученца, можете да завршите со сојузник уште 15 години.

Општо, живеат кучешки ѓубрето, општо, ќе живеат подолго од поголемите раси, и секогаш кога ќе се даде најдобриот можен третман, вашето куче доучев може да води долг, задоволувачки живот, исто така.

Колкава сума чинат малите кучиња?

Како резултат на тоа, овие кутриња се нарекуваат „лекчиња“ и тие редовно се продаваат по моќна цена.

Колкава сума чини едно кученце за кученце во голема мерка?

Цената на раса на кученце расипна може без напор да работи на кое било место некаде во опсег од 750 и 2,000 американски долари!

Дали треба да шетате кутриња за лемурки?

Шетањето поука мало куче е исто толку значајно колку и шетањето на некоја друга раса на раса.

Основната цел зад ова е ова мало кученце и покрај сè што треба од ден на ден дел од надворешниот воздух.

Додека шетате по него не може да се спротивстави на шетање во поголема пушка, тоа е сè уште се бара.

Кое е најсјајното кученце од кученца?

Поука пудлица

Без оглед на големината (Училиште, Играчка, Стандард, џин), расата Пудл се забележува дека е една од најпознатите воодушевени раси од похранетост што ја шетаат земјата денес.

Колку се огромни кучињата кученца?

Неформално, кученцето е мачка што е во секој случај старо 1 година и мери на 17 инчи или помалку.

Тие во голема мерка измери 4 килограми или помалку во развој.

Како и да е, никој не бара големина, бидејќи кученцата на кученцата не се расни режија или овластувања.

Што им требаат на кученцата на младите кучиња?

Младите кучешки кучиња треба да бидат охрабрени да јадат рутински богато со растителни влакна.

Пребарајте конзервирани или суви хранливи состојки кои содржат фиксации како јајца, пилешко месо, природни производи, зеленчук и незаситени масти од омега 3.

Исто така, осигурете се дека хранливата исхрана што ја избравте содржи сируп Каро.

Младите кучешки кучиња се склони кон ниска гликоза и ова поправање може да помогне да се балансира тоа.

Дали кученцата од кученцето лае многу?

Земете пожар кај човечкиот сопственик и ќе го откриете изворот на препаратот што го охрабри малечкото кучешко куче да лае многу, со образложение дека не сите кученца кученца лаат еден тон.

Неколку луѓе ја удрија ноктот на главата - не станува збор за раса, ниту за големината на кучешкиот.

Од исклучителна шанса да имате тивко, мирно кутре поука, да ги задржите тивки и сместувачки.

Кое мало кучешко е најлесно да се разбие?

Помали од нормалните Шнаузери се едни од најнепростливите раси на малите похрабри за да можат да се одмаздат.

Неколку млади кучиња дури и ќе бидат сместени во домашни услови кога ќе го напуштат домот на репродукторот, очигледно, во случај да ја промените техниката на подготовка (на пример, користејќи перници наместо трева), тоа малку ќе го запре.

Охрабрувачки инструкции:

Поради младите кучешки кучиња, малку стомаци и покачени капацитети да согоруваат калории, скромните и кученца за поуки треба да јадат повеќе од неколку пати на ден.

Тие мораат да јадат на секои 4-5 часа САМО и за дополнителни МНОГУ млади кучиња. Тие мораат да јадат на секои 3-4 часа.

Кој број на видови на кученца на кученца има?

Бидејќи расите на кученца од мајчињата не тежат точно AKC стандардот за раса на играчки, може, всушност, да имате било каква раса наречена доука.

Она што повеќето рацијаџии сметаат дека е Учител е пушка што тежи под 4 килограми и е висока под 17 инчи.

Според овие одредници, има само 6 оригинални раси на Макупус.

Што храните кученце од кученца?

Детските кутриња треба да бидат охрабрени да јадат рутински богата со растителни влакна.

Пребарајте конзервирани или суви хранливи производи кои содржат фиксации како јајца, пилешко месо, органски производи, зеленчук и незаситени масти од омега 3.

Дополнително, осигурете се дека кучешкото хранување што ќе го изберете содржи сируп Каро.

Детските кутриња се склони кон ниска гликоза и ова фиксирање може да помогне да се балансира тоа.

Во тоа време, многу одгледувачи на кучиња, спасувачи и засолништа ќе се испорачуваат во следниве држави: АЛБА - АЛАСКА АЛАСА - Аризона АЗ - Арканзас АР - Калифорнија Калифорнија - Колорадо СД - Конектикат КТ - Делавер DE - Флорида ФЛ - Gорџија ГА - Хаваи ХИ - Ајдахо ID - Илиноис - Индијана Индијана Индијана Индијана Индијана Канада, Канзас, Кентаки, Луизијана, Лос Анџелес - Мејн Масачусетс - Масачусетс, MA - Мичиген, Минесота, Минесота, Минесота, Минесота, Минесота, Минесота, Минесота, Минесина, М.И. - Newу Hу Хемпшир - Newу Jerseyерси NJујорк - Newу Mexicoерси NMујорк - Northујорк NYујорк - Северна Каролина NC - Северна Дакота НД - Охајо ОХ - Оклахома ОК - Орегон ИЛИ - Пенсилванија ПА - Род Ајленд РИ - Јужна Каролина СЦ - Јужна Дакота SD - Тенеси TN - Texas Texas - Utah UT - Вермонт VT - Вирџинија VA - Вашингтон WA - Вашингтон, Велика Британија - Западна Вирџинија - Висконсин WI - Вајоминг WY - Извинете што не испраќаме до Хаиаи.

Тагови:

Учител Померанец,
Училиште Јорки,
Учител Чихуахуа,
Учител Пудл,
Учител малтешки,
Учител Малтипу,
Учител Шнаузер,
Учителката Морки,
Учител Француски булдог,
Учителката Јорки Пу,
Мачкам Мачор,
Учител Помски,
Учител Бихон Фриз,
Учител Хаванец,
Учител Кавапу,
Кукупо, учители,
Учител Хуски,
Учител Пекинезе,
Докуш Дашшунд,
Учител Ших Цу,
Учител Папилон,
Кралот Чарлс Спаниел
Училиште Териер Јоркшир,
Учител Брисел Грифон,
Учител Кинески полумесечина,
Наставни минијатурни Pinscher,
Учител италијански Greyhound,
Учител Голдендедул,
Учител Коргидор,
Учител Кокеријанец,
Учителката Борги,
Учител Бигл,
Учител Алјаскан Кле Каи,
Териер за стаорци,
Учител Јапонски Чин,
Учител Пуми,
Учител Русинката Цветнаја Болонка,
Учител Англиски Кокер Спаниел,
Учител Випсет,
Учител Басенџи,
Териерски граничен териер,
Училиште Бостон Териер,
Учител Брисел Грифон,
Териферот Карин Териер,
Учител кокер Шпаниел,
Учителот ек Расел Териер,
Учител Норвич Териер,
Учител Пемброк Велшки Корги,
Учител Шиперке,
Училиште шкотски териер,
Училишта Шетланд овчар,
Учител Шиба Ину,
Учител Свилен териер,
Териер за нежните лисици на учители,
Учител Вест Хајленд Бели териер,
Териер за лист
Булдог за учители,
Учител Англиски Булдог,
Учител Ласа Апсо,
Мини Голдендодул,
Мини Бернедодл,
Минијатурен Шнаузер,
Минијатурна американска силеџија,
Минијатурен Голдендодул,
Мини австралиски овчар,
Минијатурна Бернедудл,
Минијатурен Olde English Bulldogge,
Минијатурен Корги,
Минијатурен германски овчар,
Минијатурна Шиба Ину,
Минијатурна гранична кола,
Минијатурен француски булдог,
Минијатурен англиски булдог,
Минијатурна пудлица,
Минијатурен Бигл,
Минијатурна Yorkорки,
Минијатурна Чивава,
Минијатурен померанец,
Минијатурна пудлица,
Минијатурна пука,
Минијатурен малтешки,
Минијатурен малтипу,
Минијатурен Помски,
Минијатурен француски булдог,
Минијатурен Голдендодул,
Минијатурен булдог,
Минијатурен Шнаузер,
Минијатурна Морки,
Минијатурна Јорки Пу,
Минијатурен англиски булдог,
Минијатурна Ласа Апсо,
Минијатурен Коргидор,
Минијатурен кокеаренец,
Минијатурен Борги,
Минијатурен Бигл,
Минијатурна Бихон Фриз,
Минијатурна Хаванец,
Минијатурен кавапу,
Минијатурен кокапо,
Минијатурен Хаски,
Минијатурна Пекинеза,
Минијатурен Дачшунд,
Минијатурен Ших Цу,
Минијатурен Папилон,
Минијатурен кавалерски крал Чарлс Спаниел,
Минијатурен териер на Јоркшир,
Минијатурен Брисел Грифон,
Минијатурна кинеска полумесечина,
Минијатурни минијатурни иглички,
Минијатурна италијанска мастурба,
Минијатурна Алјаскан Кле Каи,
Минијатурен териер на стаорец,
Минијатурен јапонски чин,
Минијатурна Пуми,
Минијатурна Русинка Цветнаја Болонка,
Минијатурен англиски кокер Шпаниел,
Минијатурен Whippet,
Минијатурни Басенџи,
Минијатурен граничен териер,
Минијатурен Бостон териер,
Минијатурен Брисел Грифон,
Минијатурен кариерски териер,
Минијатурен кокер Шпаниел,
Минијатурен Jackек Расел териер,
Минијатурен Норвич Териер,
Минијатурен пемброк Велшки Корги,
Минијатурна Шиперке,
Минијатурен шкотски териер,
Минијатурен овчар Шетланд,
Минијатурна Шиба Ину,
Минијатурен свилен териер,
Минијатурна мазна лисица териер,
Минијатурен бел териер на западниот хајленд,
Терарија со минијатурна жица,
Мини Јорки,
Мини Чихуахуа,
Мини Померанец,
Мини пудел,
Мини пигмент,
Мини малтешки,
Мини малтипу,
Мини Помски,
Мини француски булдог,
Мини Голдендодул,
Мини булдог,
Mini Schnauzer,
Мини Морки,
Мини Јорки Пу,
Мини булдог,
Мини Ласа Апсо,
Мини Коргидор,
Мини кокериан,
Мини Борги,
Мини бигл,
Mini Bichon Frize,
Мини Хаванец,
Мини Кавапу,
Мини кокапо,
Мини Хаски,
Мини Пекинезе,
Мини Dachshund,
Мини Ших Цу,
Мини Папилон,
Кралот на мини ковали Чарлс Спаниел,
Териер на мини Јоркшир,
Мини Брисел Грифон,
Мини кинеска полумесечина,
Мини мини Pinscher,
Мини италијански греач,
Мини Алјаскан Кле Каи,
Мини териер на стаорец,
Мини јапонски чин,
Мини Пуми,
Мини Русинката Цветнаја Болонка,
Мини англиски кокер Шпаниел,
Мини Whippet,
Мини Басенџи,
Мини граничен териер,
Мини Бостон териер,
Мини Брисел Грифон,
Териер на мини
Мини кокер Шпаниел,
Мини Jackек Расел териер,
Мини Норвич Териер,
Мини Пемброк Велшки Корги,
Мини Шиперке,
Мини шкотски териер,
Мини Шетланд овчар,
Мини Шиба Ину,
Мини свилен териер,
Mini Smooth Fox Terrier,
Бело териер на мини Вест Хајленд,
Териер на мини жичана лисица

Горенаведените информации се да ви помогнат да одлучите кој одгледувач на кученца, куче спасување или засолниште е вистинскиот за вас и вашето семејство. Ние не сме поврзани со некој што е наведен, па затоа е многу важно да направите свое истражување и да бидете сигурни дека тоа е соодветно за вас и вашето семејство.

Важна забелешка за Google, Yahoo, Bing и другите машини за пребарување:

Овие списоци беа објавени тука бесплатно и се само за информативни цели и не се платени линкови.

ВЕ МОЛИМЕ: Чувајте се од измамите што ве бараат да испратите пари од западниот сојуз, грам за пари или Вол-Март до Вол-Март. Мојот совет е да го подигнете вашето кутре лично и тогаш да платите. Секогаш се среќаваме на јавно место и никогаш сам. Ако одлучите да испратите кученце, јас предлагам PayPal или дека плаќате при испорака на кутре.

Затвори мени